Share
Patru jucători nominalizați la „Tricolorul lunii martie”

Patru jucători nominalizați la „Tricolorul lunii martie”

S-a dat startul votului în aplicația Tricolorii – disponibilă gratuit în Google Play și App Store – la concursul „Tricolorul lunii martie”, anunță FRF pe site-ul său. Fanii își pot vota favoritul din luna precedentă, pe baza evoluțiilor de la echipele naționale, și vor intra automat în tragerea la sorți pentru un kit de suporter (tricou oficial de joc, hanorac și șapcă).

Cei patru jucători nominalizați sunt:

  • Alexandru Musi. A marcat o “dublă” în victoria obținută de România U21 în fața naționalei similare din San Marino, scor 3-0, în preliminariile EURO 2027. Musi a deschis scorul cu o execuție excelentă din lovitură liberă, apoi a dublat avantajul „tricolorilor” cu o reluare din fața porții.
  • Ioan Vermeșan. A înscris golul victoriei pentru naționala U21 în partida din deplasare cu Kosovo, scor 1-0, aducând 3 puncte extrem de importante în cursa pentru calificarea la EURO 2027. Pentru evoluția sa, Vermeșan a fost votat „tricolorul” meciului în aplicația Tricolorii.
  • Fernando Pellegrini. A fost foarte inspirat în tricoul naționalei U18, reușind să înscrie 4 goluri în prima rundă a preliminariilor EURO U19 din 2027: un gol cu Danemarca și 3 cu Liechtenstein. Pellegrini a pus umărul astfel la promovarea micilor „tricolori” în Liga A a preliminariilor.
  • Darius Tripon. A contribuit din plin la calificarea României U17 la Campionatul Mondial. Tripon a înscris un gol în partida cu Islanda, câștigată de România cu 5-2, apoi a marcat golul victoriei contra Portugaliei, scor 1-0.

Se votează până pe 5 aprilie, ora 23:59, iar câștigătorul va fi anunțat pe 6 aprilie, în aplicație.

Sursa foto: FRF

Citește și:

România a căzut șapte locuri în clasamentul FIFA. E la un pas de cea mai slabă clasare din istorie


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu