Share
„Mama care dăruiește mereu”: grup de suport pentru mamele copiilor cu dizabilități, la Târgu Lăpuș

„Mama care dăruiește mereu”: grup de suport pentru mamele copiilor cu dizabilități, la Târgu Lăpuș

Asociația Egal cu Tine organizează o întâlnire în cadrul grupului de suport dedicat mamelor de copii cu nevoi speciale pe tema „Mama care dăruiește mereu”, în data de 31 martie de la ora 18:00, la Centrul Multifuncțional de Servicii Sociale Integrate din Târgu Lăpuș.

Grupul de suport oferă un spațiu sigur pentru discuții privind rolul de femeie, dincolo de responsabilitățile pe care participantele trebuie să le îndeplinească pentru copiii lor. Timp de două ore, participantele, ghidate de psihologi invitați, vor împărtăși experiențele proprii și vor învăța să se redescopere.

„Știu cât de neputincioasă te simți uneori. Știu cum e să înveți, zi de zi, ce înseamnă răbdarea, cum e să te întrebi „cu ce am greșit” și cum e să înfrunți priviri sau cuvinte care dor mai mult decât ar trebui.

Dar vreau să știi un lucru important: nu ești singură!

Te așteptăm la grupul de suport pentru mame – un loc în care vei găsi înțelegere, sprijin și oameni care simt la fel ca tine. Pentru că, așa cum tu oferi atât de mult, ai nevoie la rândul tău să primești.”, este mesajul organizatorilor din cadrul Asociației Egal cu Tine.

Participarea se face pe bază de înscriere, la numerele de telefon: 0769 298 305/ 0764 926 707.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu