Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 35 minute în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 50 minute în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 1 oră în urmă
Povestea Mănăstirii din Băsești - 2 ore în urmă
Patrimoniul maramureșean unește culturi: Eveniment special dedicat Zilei Internaționale a Prieteniei, la Muzeul de Mineralogie din Baia Mare - 2 ore în urmă
Volumul „Antropologia Imaterialului” semnat de Petru Pap a fost lansat la Baia Mare - 3 ore în urmă
Program modificat pentru circulația automarfarelor în Ungaria, din cauza caniculei - 3 ore în urmă
Horațiu Mălăele împlinește 74 de ani. Artistul care a transformat rana în umor și viața în spectacol - 4 ore în urmă
Gest de solidaritate în Fărcașa: Comunitatea a refăcut acoperișurile a două familii aflate în impas - 6 ore în urmă
Liceul Tehnologic Forestier Sighetu Marmației oferă oportunități de studii postliceale în domeniul informaticii - 6 ore în urmă
Două eleve ale Colegiului de Arte Baia Mare, Premiul III la Concursul Național de Arte Grafice de la Arad
Elevi ai Colegiului de Arte Baia Mare au obținut rezultate remarcabile în cadrul Concursului Național de Arte Grafice „Fantasticul din mine și din afara mea” – ediția a XXV-a, desfășurat la Arad.
Două eleve din clasa a XI-a B au fost distinse cu Premiul III, confirmând talentul și pregătirea artistică din cadrul instituției băimărene. Este vorba despre Rus Ioana și Sabău Maia, care au impresionat juriul prin lucrările lor creative și expresive.
Elevele au fost coordonate de prof. Ciplea Mihai.
Felicitări!















