Plecări din tabăra „zimbrilor” - 1 oră în urmă
5 martie 2026, La mulți ani Alexandru Stamate, eroul de la Zaporoje! - 1 oră în urmă
Pompierii maramureșeni au încheiat Săptămâna Protecției Civile cu activități de informare, exerciții de evacuare și demonstrații - 3 ore în urmă
Medio Monte Baia Sprie a început sezonul competițional în forță - 3 ore în urmă
Când legea vrea să interzică păcănelele, dar riscă să scoată din joc și Loteria română - 3 ore în urmă
17 elevi ai Colegiului „Gheorghe Șincai” Baia Mare vor participa la faza națională a Concursului de Chimie „Lazăr Edeleanu” - 4 ore în urmă
Copiii din Călinești vor susține momente artistice și ateliere „Din drag pentru mama” - 4 ore în urmă
CS Minaur, meci cu penultima clasată - 4 ore în urmă
PS Părinte Timotei Sătmăreanul, în mijlocul credincioșilor din Glod - 5 ore în urmă
Se construiește un nou loc de joacă pentru copiii de la creșa din Tăuții-Măgherăuș - 6 ore în urmă
Medio Monte Baia Sprie a început sezonul competițional în forță
Weekendul trecut, sportivii Școlii de dans Medio Monte Baia Sprie au început anul competițional cu un concurs important, Campionatul Național pe secțiuni, organizat la Timișoara, un maraton al celor mai buni dansatori din țară.
Ei s-au întors acasă cu rezultate bune.
„David și Isabel ne-au reprezentat cu mândrie. Este primul lor an la tineret. Cu toate acestea au obținut un loc onorabil.
Au demonstrat că au caracter și determinare, concurând atât la latino cat și la secțiunea standard deși David a avut o pauză de antrenament pe secțiunea standard din cauza unei probleme acute la braț.
Am fost primii sub linie ocupând locul 25 la secțiunea latino din cele 38 de perechi înscrise și locul 16 la secțiunea standard din cele 25 de perechi înscrise.
În aceste două zile a avut loc și Cupa Timișoara unde trei perechi au intrat pe ring reprezentând clubul nostru de dans.
- Bogdan și Mara au obținut locul 3 la clasa E 6-11 ani.
- Luca și Maria au obținut locul 2 la Open Basic Standard 16-35 ani și locul 4 la Open Basic Latino 16-35 ani, după ce au pornit din sferturi de finală.
- Damian și Carina au obținut locul 9 la Open Basic Latino 16-35 ani, în aceeași clasă cu colegii lor.
De Mărțișor am trăit două zile pline de dans la cel mai înalt nivel. Am simțit munca lor și am văzut progresul lor. Suntem mândri de fiecare pas pe care îl fac în creșterea lor, în primul rând ca oameni și apoi ca sportivi”, transmit reprezentanții Școlii Medio Monte.
















