Artistul fotograf Tudorel Ilie a expus la Palatul Cotroceni în cadrul „Săptămânii Europene” - 12 minute în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Relația corp–minte la copilul mic – ce nu vedem, dar se simte în fiecare zi - 36 minute în urmă
Frumusețea Ideii (foileton 1) - 47 minute în urmă
Andreea Ghițiu a lansat „Inima lacrimă varsă”, un cântec de dragoste și de dor - 60 minute în urmă
Tabără de vară pentru copii, la Muzeul de Științe Astronomice Baia Mare – Planetariu - 1 oră în urmă
Tinerii șahiști ai Academiei de Șah Maramureș, evoluții extraordinare în fața unor adversari de top - 1 oră în urmă
Acțiune amplă a polițiștilor la Sighet - 1 oră în urmă
Joc în deplasare pentru CSM Sighet în ultima etapă din campionat - 2 ore în urmă
Ediție aniversară la Baia Mare: Festivalul Național al Cântecului Francofon „Chants, sons sur scène” ajunge la cea de-a 25-a ediție - 2 ore în urmă
Bârsana din Maramureș, locul I la categoria „Sate de poveste” la Gala Destinația Anului 2026 - 3 ore în urmă
Poliția Română anunță o operațiune amplă la nivel național
Astăzi, 26 noiembrie, Poliția Română a emis un comunicat privind desfășurarea unei operațiuni ample la nivel național, realizată împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. și cu sprijinul Jandarmeriei Române:
,,Astăzi, 26 noiembrie, Poliția Română își intensifică activitatea de combatere a formelor grave de criminalitate, prin derularea, alături de procurorii D.I.I.C.O.T. și cu sprijinul Jandarmeriei Române, a unei ample operațiuni ce cuprinde 30 de acțiuni operative, desfășurate în cadrul a tot atâtea dosare penale.
Sunt puse în executare peste 150 de mandate de percheziție domiciliară și peste 240 de mandate de aducere în cauze ce vizează destructurarea unor grupuri infracționale organizate, specializate în săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri, pornografie infantilă, trafic de minori și criminalitate informatică.
Perchezițiile care vor fi efectuate în cursul zilei de astăzi vizează obținerea de probe privind activitatea ilegală a grupurilor de criminalitate organizată și a altor persoane implicate în activități infracționale asociate criminalității organizate, în scopul tragerii lor la răspundere penală și identificării bunurilor susceptibile de a fi confiscate sau destinate recuperării prejudiciilor.
În cursul acestei zile, în funcție de evoluția anchetelor, în fiecare caz în parte, Poliția Română și D.I.I.C.O.T. vor oferi informațiile ce pot fi făcute publice.,,
Video: https://youtu.be/IyWm4cixWBk
Pe parcursul zilei, în funcție de evoluția activităților în cauză, vor fi comunicate public informațiile care pot fi făcute disponibile.
Vasile Petrovan















