Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 4 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 5 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 6 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 6 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 7 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 8 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 8 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 9 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 10 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 10 ore în urmă
Prins la volan fără permis și cu 1,89 mg/l alcool pur în aerul expirat
Polițiștii au oprit ieri la control, în Repedea, o mașină condusă de un bărbat de 41 de ani. În urma verificărilor a reieșit faptul că bărbatul nu are permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
„Întrucât acesta emana halenă alcoolică, polițiștii au efectuat testarea cu aparatul etilotest, iar rezultatul a indicat concentrația de 1,89 mg/l alcool pur în aerul expirat. În vederea determinării cu exactitate a alcoolemiei, bărbatul a fost condus la o unitate medicală, pentru prelevarea mostrelor biologice de sânge”, informează IPJ Maramureș.
Polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările.
















