Polițiști la discuții cu studenții despre prevenirea infracțiunilor sexuale și a violenței domestice - 5 ore în urmă
Salvamontiștii au recuperat din Munții Maramureșului un ucrainean care a mărturisit că a dezertat după ce a luptat pe front doi ani și opt luni - 6 ore în urmă
Minaur și-a luat pivot norvegian - 8 ore în urmă
Meci cu o echipă de pe podium pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare în ultima etapă din campionat - 9 ore în urmă
Medalie de aur pentru CSS Sighet la atletism U10 - 10 ore în urmă
Elevi ai Școlii Gimnaziale „Ion Luca Caragiale” Baia Mare, calificați la Olimpiada Națională de Dezbateri pentru juniori - 12 ore în urmă
TVR 1 și TVR Sport transmit Gala oficială „Nadia Comăneci – 50 de ani de la prima notă de 10.00” - 12 ore în urmă
Verificări în Maramureș privind salubrizarea cursurilor de apă și întreținerea șanțurilor și rigolelor - 12 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu împlinește azi o frumoasă vârstă - 12 ore în urmă
Vernisajul microexpoziției „Păzitoarea semintzei” va avea loc la Muzeul Județean de Artă «Centrul Artistic Baia Mare» - 12 ore în urmă
Halloweenul a fost sărbătorit în avans de către elevii Școlii Gimnaziale Satulung
Elevii de la Școala Gimnazială Satulung au întâmpinat, în avans, sărbătoarea Halloweenului, în cadrul unei activități distractive organizate cu ajutorul cadrelor didactice.
Copiii au avut ocazia de a se costuma în ținute cât mai creative, inspirate din simbolurile reprezentative de Halloween. Aceștia au defilat în fața colegilor în cadrul paradei costumelor, bucurându-se de spiritul sărbătorii Halloweenului într-un mod educativ și distractiv.
Deși cel mai frumos costum este zâmbetul fiecărui copil, costumele cele mai apreciate au fost jurizate și premiate cu diplome. Scopul acestei activități a fost de a transforma Halloweenul într-o sărbătoare a imaginației și nu a fricii.




Larisa Viragh















