DJ186D, blocat temporar la Slătioara pentru lucrări urgente - 30 minute în urmă
În sfârșit, a fost făcut primul pas concret pentru noua centură a Băii Mari - 42 minute în urmă
Starea drumurilor în Maramureș - 59 minute în urmă
13 februarie 1969, s-a născut Mihai Leu - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, vineri 13 februarie 2026 - 3 ore în urmă
Fofana revine la Minaur - 14 ore în urmă
Celebrul Charlie Ottley reclamă neplata unui documentar comandat de OMD Maramureș - 14 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” – tradiție, joc și voie bună la Suciu de Sus în acest sfârșit de săptămână - 14 ore în urmă
Meșteri populari din Maramureș, prezenți la Expoziția „Fabricat în Moldova” din Chișinău - 14 ore în urmă
S-a stabilit forma finală a structurii anului școlar 2026-2027 - 15 ore în urmă
Al doilea director din Primăria Baia Mare care demisionează
Bogdan Gavra, directorul general al Serviciului Public Asistență Socială Baia Mare, a demisionat astăzi din funcție.
”De astăzi, domnul Gavra nu mai este colegul nostru”, a anunțat primarul municipiului Baia Mare în ședința de vineri a Consiliului Local. El i-a mulțumit pentru activitate, dar a spus că ”este necesar să eliminăm din baronii locali” și că ”o plecare de comun acord este una elegantă”. Întrebat care este motivul demisiei, Bogdan Gavra a precizat că a postat pe facebook punctul său de vedere. ”În viata fiecărui om există momente de cumpănă sau care implică luarea unor decizii neplăcute. Sunt un om credincios, educat în respect față de lege și credință, principii care mi-au guvernat întreaga viață și activitate. Întrucât nu doresc să creez neplăceri nimănui prin pozitia pe care o ocup în administrația publică, astăzi, 30 martie 2018, am luat decizia să demisionez din funcția publică deținută, renunțând la a mai ocupa poziția de director general al Serviciului Public Asistență Socială Baia Mare. Plec cu fruntea sus, după ani de muncă și responsabilitate profesională.”
Este al doilea director din Primăria Baia Mare care demisionează, după Vasile Barbul, care a condus Direcția pentru Dezvoltare Publică.











1 Comentariu în această postare
Verdeș ioan
Vorbe de doi bani, nu e nici pe departe credinciosul care se crede, deși e popă ! Stăpânul lui e banul așa că pentru multi alții !