Share
Sportivii C.S.S. Baia Sprie au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Biatlon Cros – Juniori III și IV

Sportivii C.S.S. Baia Sprie au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Biatlon Cros – Juniori III și IV

Sportivii Clubului Sportiv Școlar Baia Sprie au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Biatlon Cros pentru juniori III și IV, desfășurat între 3 și 5 octombrie, la Harghita Băi.

Rezultatele reflectă dedicarea și pasiunea sportivilor, coordonați de profesorii Scurtu George, Ananie Marin și Trif Linda.

Rezultate la probele individuale și de sprint:

Proba Individual Start:

  •  Locul I – FILIP ALEXIA-MARIA – JIV F
  •  Locul I – NEAMTU RUBEN-ANDREI – JIII B
Proba Sprint:
  • Locul I – TRIF TUDOR – JIV B
  • Locul II – NEAMTU DAMARIS-DELAIA – JIV F
  • Locul III – NEAMTU RUBEN-ANDREI – JIII B
Ștafetă mixtă JIV – Locul II:
  • NEAMTU DAMARIS
  • FILIP ALEXIA-MARIA
  • TRIF TUDOR
  • DEMETER STEFAN-DANIEL
Ștafetă mixtă JIII – Locul III:
  • KORDE CONSTANTINA
  • MOTTL DARIA-ROMINA
  • NEAMTU RUBEN-ANDREI
  • MARC PATRIC-STEFAN

„Felicitări tuturor sportivilor Clubului Sportiv Școlar Baia Sprie pentru dedicarea, efortul și rezultatele obținute în competițiile recente! Suntem mândri de fiecare dintre voi pentru modul în care reprezentați clubul și orașul nostru cu onoare, fair-play și pasiune pentru sport.

Mulțumim sportivilor de la CSS Baia Sprie pentru rezultatele excelente obținute la Campionatul Național de Biatlon Cros – Juniori III și IV, desfășurat la Harghita Băi, în perioada 3–5 octombrie 2025!”, transmit reprezentanții C.S.S Baia Sprie.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.





Lasă un comentariu