Share
Polițiștii au salvat o viață aflată în pragul tragediei

Polițiștii au salvat o viață aflată în pragul tragediei

O duminică ce putea deveni una de doliu pentru o familie din comuna Mireșu Mare s-a transformat într-o poveste de speranță, datorită intervenției rapide a unui echipaj de poliție.

Astăzi, 17 august, polițiștii au fost sesizați cu privire la o tentativă de suicid. La sosirea forțelor de ordine, persoana se afla deja în stare de inconștiență, după ce ar fi încercat să își pună capăt zilelor.

Polițiștii au acționat rapid, reușind să îi acorde primul ajutor, ceea ce a permis recăpătarea cunoștinței până la sosirea echipajului medical. Ulterior, persoana a fost preluată de un echipaj medical și transportată la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate. Intervenția promptă și solidaritatea celor implicați au făcut diferența între viață și moarte, oferind o nouă șansă unei persoane aflate într-un moment de disperare. Dacă treceți prin momente grele, vorbiți cu cineva drag sau apelați la specialiști. Există soluții și oameni care să vă sprijine”, transmite IPJ Maramureș.

Gestul prompt al polițiștilor dovedește că, uneori, câteva clipe fac diferența între tragedie și speranță. Pentru persoana salvată, această zi de duminică rămâne dovada că viața merită o nouă șansă.

Vasile Petrovan


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.





Publicat în:

Lasă un comentariu