Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 1 oră în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 2 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 3 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 3 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 5 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 6 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 6 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 6 ore în urmă
Numeroase grupuri de colindători au adus vestea Nașterii Domnului și astăzi la Catedrala Episcopală Baia Mare - 8 ore în urmă
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie a marcat Ziua Europei printr-un flashmob inedit
Cu ocazia Zilei Europei, 9 mai, Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie a organizat o activitate simbolică și vizuală.
Mai exact, elevii coordonați de cadrele didactice s-au adunat în curtea școlii și s-au așezat în forma literelor „U” și „E” – inițialele Uniunii Europene.
Imaginea finală, cu zeci de elevi uniți pentru a forma simbolic Uniunea Europeană, a devenit un puternic mesaj vizual al apartenenței tinerilor la valorile europene: unitate, solidaritate și diversitate, se transmite pe pagina EPAS România – Școli-ambasador ale Parlamentului European în România.

















