Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 12 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 12 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 12 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 13 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 13 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 13 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 14 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 14 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 14 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 14 ore în urmă
Mărţişoare de suflet pentru personalul Spitalului Județean „Dr. Constantin Opriș” și personalul Farmaciei Someșan Baia Mare
Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din Baia Mare revine în atenția băimărenilor cu un proiect de suflet de data aceasta „Mărțișor al vieții și al speranței”.
Derulat sub coordonarea doamnei director prof. Trif Georgeta și a unei echipe de cadre didactice implicate, proiectul și-a propus drept scop marcarea triumfului primăverii asupra iernii prin oferirea de mărțișoare cadrelor medicale din cadrul Spitalului Județean „Dr. Constantin Opriș” și urări pentru o primăvară frumoasă, cu sănătate, pace, bucurii și împliniri.
Prin activitățile acestui proiect cadrele didactice de la Școala „Carol Davila” își propun să formeze atitudinea de respect față de cadrele medicale de la care învață în cadrul orelor de practică, să conștientizeze importanța respectului față de specialiștii din domeniul sanitar, responsabile de viețile umane și să-și manifeste recunoștința pentru frumoasa colaborare între cele două instituții.
În prima zi a primăverii, patronatul, întreg colectivul de cadre didactice, dar și elevii Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” vă transmit gândurile lor alese pentru o primăvară cu sănătate și mult soare!
















