Prognoza meteo Maramureș, luni 9 februarie 2026 - 28 minute în urmă
Știința Explorări, înfrângere în trei seturi în fața campioanei - 11 ore în urmă
Locul 3 pentru echipa U13 de la Academia „Emeric Dembroschi” la Cupa Someșul - 12 ore în urmă
Cinci clasări pe podium pentru Fabrica de Campioni la etapa zonală de atletism - 13 ore în urmă
Yuliya Dumanska, despre partida cu Thuringer: „A fost un meci super greu, atât fizic, cât și psihic” - 14 ore în urmă
Concert Lupii lui Calancea în Baia Mare - 16 ore în urmă
Șase cadre didactice din Maramureș au participat la o mobilitate de formare în cadrul programului Erasmus+, în Italia - 16 ore în urmă
Acțiuni de informare și prevenire a cancerului în rândul seniorilor băimăreni - 17 ore în urmă
La Seini a avut loc Sesiunea Județeană de Studii și Comunicări Științifice a Profesorilor de Geografie, reunind cadre didactice din Maramureș și Satu Mare - 18 ore în urmă
Doi „zimbri” în lotul României pentru meciul cu Germania - în urmă
O nouă aventură în Satul de pe Dealul Florilor
Așa cum deja bine știți, dacă e weekend, e distracție și aventură în Satul de pe Dealul Florilor.
„Duminică, 3 noiembrie, de la ora 13:00 până la 16:00, vă așteptăm împreună cu prietenii noștri de la Asociația Energia Mișcării să ne bucurăm de zilele frumoase de toamnă prin jocuri, trasee cu obstacole și aventuri cu tiroliana.
Prețul biletului de acces în muzeu este de: 3 lei/copil și 6 lei/adult.
Accesul la tiroliană și jocurile de mișcare se va face pe baza unei donații de minim 7 lei spre Asociația Energia Mișcării.
Pentru grupuri organizate de minim 15 persoane, se pot face rezervări.
Bucuroși de chiote de copil pe ulițele din Muzeul Satului”, transmit cei de la muzeu.







