Doar un egal acasă și CS Minaur rămâne pe locul 6 - 5 minute în urmă
3 mai, Ziua Mondială a Libertății Presei - 36 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 3 mai 2026 - 2 ore în urmă
Aur pentru o maramureșeancă la Olimpiada sportului liceal militar - 12 ore în urmă
Campania Educațională „Hai la liceu!” a ajuns și la elevii din Remetea Chioarului - 15 ore în urmă
Pilier din Georgia pentru „zimbri” - 15 ore în urmă
Val de premii obținute de elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” la concursurile școlare de chimie - 15 ore în urmă
Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice Studențești „Nord- perspective interdisciplinare” revine cu ediția a VIII-a, la Facultatea de Litere - 17 ore în urmă
George Simion participă mâine la Sâmbra Oilor din Satu Mare - 17 ore în urmă
Activități dedicate insectelor la Centrul Comunitar Multifuncțional din Baia Mare - 18 ore în urmă
Expoziția „7 arte în 7 sate – moșteniri culturale în comuna Șișești”
În perioada 20 mai – 01. iunie 2024, în Cabinetul de Medalii a Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare va avea loc vernisajul Expoziției „7 arte în 7 sate- moșteniri culturale în comuna Șișești”.
Aceasta este organizată de Asociația ASCO Forall Șișești în colaborarea cu instituția de cultură gazdă.
Evenimentul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență și face parte din proiectul cu același nume. Vor putea fi admirate picturi și desene cu tematică cultural-rurală, realizate de copiii, beneficiari ai proiectului.
Lăcrimioara ZOTA








