Piața jocurilor online în 2026: principalele tendințe observate la nivel european - 37 minute în urmă
Vacanță cu mașina în Grecia? Ce trebuie să știți despre noile amenzi și reguli din 2026 - 4 ore în urmă
„Fabrica de eminescieni” și-a deschis porțile pentru elevii din Baia Mare - 4 ore în urmă
Charlie Ottley pregătește un nou film de promovare a Maramureșului - 5 ore în urmă
Tradiție și cultură la Zbor Hub Baia Mare: tinerii sunt invitați la atelierul „Ie românească: Motive tradiționale” - 6 ore în urmă
Minoră dispărută din Baia Sprie. Poliția solicită sprijinul populației - 6 ore în urmă
Clopoțelul a sunat din nou pentru absolvenții promoției 2016 ai Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” Baia Mare - 6 ore în urmă
Succes răsunător pentru proiectul INTO THE MAP organizat de Interact Baia Mare și CS MRD Baia Mare - 6 ore în urmă
În această duminică: PS Iustin va sfinți altarul de vară și sala socială „Sfântul Stelian” din Parohia Făurești - 7 ore în urmă
Diplomă de excelență și proiecte editoriale la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 10 ore în urmă
Elevii Școlii nr. 18 au plantat flori alături de tinerii de la „Esperando”
Marți, 23 aprilie 2024, tinerii Asociației „Esperando” au primit vizita elevilor clasei a VI-a, a Școlii Gimnaziale nr. 18 Baia Mare. Împreună, și-au luat uneltele de grădinărit și au plantat flori, arbuști, și au văruit copacii din grădina centrului. Această activitate s-a desfășurat în cadrul Programului național „Săptămâna verde”
Astfel de activități ajută persoanele cu dizabilități, dezvoltându-le abilitățile sociale și de comunicare, încurajând empatia și înțelegerea. Oferă oportunități pentru creșterea stimei de sine pentru toți participanții. De asemenea, lucrul în echipă contribuie la combaterea stereotipurilor și discriminării și la construirea unei comunități mai unite și mai solidare.
Lăcrimioara ZOTA















