Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 7 minute în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 8 minute în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 39 minute în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 2 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 2 ore în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 2 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 3 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 3 ore în urmă
5 decembrie – Sorin Grindeanu, președintele PSD - 3 ore în urmă
A doua librărie Cărturești în Baia Mare
Veste bună pentru iubitorii de cărți din Maramureș.
Din 18 aprilie 2024, Cărturești va avea deschisă a doua librărie, de această dată, pe
Bulevardul Regele Mihai I, nr. 53.
Porțile librăriei Cărturești se vor deschide în ziua de joi, 18 aprilie, începând cu ora 12:00. Deschiderea celei de-a doua librării Cărturești din Baia Mare va fi sărbătorită cu vin, muzică, promoții speciale și alte câteva surprize.
De la ora 18:00 va avea loc un Concert Cvartetul Euroart. Cvartetul Euroart este parte a Fundației Culturale Euroart, care de la înființarea sa, în 1993, si până astăzi, propune proiecte si inițiative pentru a susține si dezvolta cultura în Baia Mare și, mai presus de tot, dorește permanentizarea vieții cultural-muzicale în oraș, prin crearea unei filarmonici. Este alcătuit din Marius Lengel – vioara I, Tudor Raț – vioara II, Mihai Corlan – violă, Petru Damșa – pian. Sunteți așteptați cu mult drag și entuziasm.
C.Ț.















