În această seară, Jupiter și Mercur oferă un spectacol rar pe cerul serii - 8 ore în urmă
Muzică, dans și voie bună la CASPEV Baia Mare, într-un eveniment dedicat începutului de vară - 9 ore în urmă
Pictură pe față – surpriză pentru cei mici în cadrul evenimentului „Cu IA pe bicicletă” - 9 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Despre grijile vieții – între preocupări excesive și îndemnul la neîngrijorare. Scurtă meditație la Duminica a treia după Rusalii - 9 ore în urmă
Crosul Sânzienelor de la Tăuții Măgherăuș – energie, motivație și bucuria de a fi împreună - 9 ore în urmă
Slujire arhierească la Parohia Ortodoxă Slătioara - 10 ore în urmă
Erik Nagy aduce prima medalie pentru secția de natație a CS Seini la Campionatul Național - 10 ore în urmă
Moment cultural special la Tăuții-Măgherăuș: Rodica Balea, omagiată pentru contribuția sa artistică - 13 ore în urmă
Întâlnire inspirațională la Baia Mare cu artistul Damian Drăghici - 14 ore în urmă
Muzeul de Artă din Baia Mare a găzduit o întâlnire a membrilor Uniunii Scriitorilor - 14 ore în urmă
Șapte străzi din Sighetu Marmației intră într-un proces de reabilitare
La Sighetu Marmației infrastructura rutieră se modernizează.
Mai exact, vor fi reabilitate 7 străzi din fonduri accesate prin programul ”Anghel Saligny”, valoarea investiției fiind de 18.810.360,55 lei.
Ieri, 10 aprilie, a fost semnat contractul de proiectare și execuție pentru modernizarea străzilor: Zimbrului, Barițiu, Eroilor, Gării, Locul Târgului, Pintea Viteazul (porțiunea din spatele Palatului Cultural), Corbului.
Lungimea totală a străzilor este de aproximativ 6.600 m, urmând a se reabilita partea carosabilă, trotuarele, zonele verzi, iar pe unele străzi vor fi amenajate și locuri de parcare, informează primarul Vasile Moldovan.















