O viață între închisoare și catedră: destinul unei profesoare din Maramureș - 7 minute în urmă
Dr. Teodor Ardelean lansează și la Sighetu Marmației volumul „Magnum Diarium Academicum Septentrionis” - 30 minute în urmă
Evenimentul „Cu IA pe bicicletă” a adus culoare și tradiție pe străzile din Baia Mare - 46 minute în urmă
22 iunie 2002, s-a stins din viață interpretul maramureșean Ion Petreuș - 1 oră în urmă
Prognoza meteo Maramureș, luni 22 iunie 2026 - 2 ore în urmă
Părintele Nifon, starețul Schitului din Strâmtura, a revenit în mijlocul credincioșilor după o lungă suferință - 12 ore în urmă
Clipa de natură - 13 ore în urmă
Ilie Bolojan și-a consolidat poziția în fruntea PNL după Congresul Extraordinar - 16 ore în urmă
Tenorul băimărean Tudor Bărbos și destinul său artistic - 17 ore în urmă
Evenimentul „Flori de Sânziene” de la Tăuții Măgherăuș a fost un succes; Mii de oameni au sărbătorit împreună - 19 ore în urmă
Maramureșeanca Andreea Cândea, fotbalistă a echipei băimărene, este convocată din nou la naționala României, U15; Profilul unei jucătoare de viitor
Maramureșeanca Andreea Cândea, fotbalistă a echipei băimărene, este convocată din nou la naționala României, U15; Profilul unei jucătoare de viitor
Jucătoarea ACS Fotbal Feminin Baia Mare, Cândea Andreea, convocată la echipa națională U15 a României pentru dubla cu Polonia, în perioada 2-9 noiembrie.
Selecționata U15 a României va efectua un stagiu de pregătire cu două meciuri amicale împotriva selecționatei similare din Polonia în perioada 2-9 noiembrie. Meciurile sunt programate pentru zilele de 6 și 8 noiembrie, în Polonia. Printre jucătoarele convocate la națională se află și tânăra jucătoare din Baia Mare, Cândea Andreea. Ea a mai fost convocată și la stagiul de pregatire din Macedonia unde a avut o evoluție foarte bună, înscriind și un gol.
Cu toate că are doar 14 ani, jucătoarea formației ACS Fotbal Feminin Baia Mare este considerată ca fiind o sportivă de mare perspectivă. Andreea s-a transferat la ACS Fotbal Feminin Baia Mare de la Minerul Baia Mare (antrenor Norbi Kemenes) şi a participat deja la un puternic turneu de pregătire organizat pe stadionul „Viorel Mateianu” în data de 4 septembrie alături de alte 2 echipe, Gloria Bistrița şi Daliana Carei – turneu la care a câştigat titlul de „Cea mai tehnică jucătoare”. De asemenea, Andreea a debutat in campionatul național U15 în meciul Fotbal Feminin Baia Mare – Unirea Alba Iulia (4-0 rezultat final), reuşind să marcheze 3 goluri superbe. „Ne bucurăm din suflet pentru această convocare la naționala României U15 şi suntem încrezători că Andreea Cândea se va impune şi la acest nivel. Fotbalul feminin are viitor în Baia Mare şi suntem convinşi că vor mai apărea şi alte talente in lotul echipei ACS Fotbal Feminin Baia Mare. Mult succes Andreea!”, arată oficialii clubului băimărean. Mai mult, de curând a marcat 7 din cele 8 goluri ale echipei în campionat, într-un singur meci!…
C.Ț.
Citește și










