Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 14 minute în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 1 oră în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 2 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 2 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 2 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 2 ore în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 2 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța intră în reabilitare - 3 ore în urmă
La Călinești va avea loc ediția a XI-a a Sărbătorii Rădăcinilor Străbune - 3 ore în urmă
Tabăra de vară ArtReCreativ: creativitate, imaginație și descoperire la Muzeul Județean de Artă «Centrul Artistic Baia Mare» - 3 ore în urmă
Lucrări complexe prin POIM la Spitalul Județean: Se acționează zilele acestea la modernizarea infrastructurii electrice și a sistemului de oxigen
Lucrări complexe prin POIM la Spitalul Județean: Se acționează zilele acestea la modernizarea infrastructurii electrice și a sistemului de oxigen
Se lucrează intens la modernizarea Spitalului Județean de Urgență Baia Mare! Recent au fost demarate lucrările de execuție a proiectului de instalare a unui sistem de detectare a concentrației de oxigen.
Totodată se acționează și la modernizarea infrastructurii electrice și de fluide medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență ”Dr. Constantin Opriș” Baia Mare, un proiect în valoare de 10 milioane lei, finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare.
„Sunt lucrări complexe, care se execută treptat, având în vedere faptul că activitatea spitalului nu poate fi întreruptă și trebuie să se desfășoare în parametri normali. Astfel, pe secțiile pediatrie, neurologie, ortopedie, lucrările sunt finalizate în proporție de 95%. Se lucrează intens pe secțiile de obstetrică-ginecologie, reumatologie, endocrinologie și chirurgie vasculară. De asemenea, urmează lucrări pe secțiile de chirurgie și oncologie. Ne cerem scuze pacienților, cadrelor medicale și întregului personal auxiliar pentru deranjul cauzat de efectuarea acestor lucrări și facem apel la înțelegerea tuturor, asigurându-vă că acest proiect de modernizare este important pentru îmbunătățirea infrastructurii de alimentare cu energie electrică și fluide medicale existentă în cadrul Spitalului Județean de Urgență din Baia Mare”, arată managerul Alexandru George Oros.
DirectMM.ro
















