5 iunie – Ziua Internațională a Mediului - 30 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 5 iulie 2026 - 1 oră în urmă
Elevii Liceului Internațional Baia Mare au descoperit arta caligrafiei chinezești - 1 oră în urmă
Expoziție colectivă de pictură la Casa de Cultură Baia Sprie, un eveniment dedicat artei și tradiției - 1 oră în urmă
Nouă ani de administrație în Baia Sprie, cu investiții, fonduri europene și proiecte de dezvoltare - 11 ore în urmă
Maramureșanul Marcel Foltoș a obținut premiul II la Festivalul Literar „BOGDANIA” de la Focșani - 14 ore în urmă
Schismă în Biserica Catolică: Vaticanul anunță excomunicarea unui grup ultratradiționalist - 14 ore în urmă
Angajații administrației publice locale s-au mobilizat în cadrul campaniei interne de donare de sânge - 15 ore în urmă
De la robot la operă de artă: Academia de Robotică Baia Mare organizează activități de vacanță pentru copii - 16 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare găzduiește și în acest an expoziția lucrărilor de atestat a elevilor Colegiului de Arte - 17 ore în urmă
Nora Deneș și Călin Ionce vă așteaptă la Preluca Wild Glamping
Duminică, 3 septembrie, de la ora 17.30, Nora Deneș și Călin Ionce vă invită la Preluca Wild Glamping. Prin muzica lor, cei doi creează o poveste inedită, colorată, de neuitat și, nu în ultimul rând, de neratat.
Nora Deneș este semifinalista Vocea Romaniei 2015 echipa Smiley, participanta X Factor 2021, cantautoare și profesor de vioară. Aceasta colaborează cu nume rezonante ale muzicii românești (Alexandra Ungureanu, Mircea Rusu, Damian Draghici etc), dar cea mai longevivă colaborare o are cu colegul ei de la Colegiul de Arte, Calin Ionce, compozitor, aranjor și dirijor, cu care îmbină muzici din sfera blues, jazz, vintage și pop în stilul lor personal.
Taxa intrare: 30 lei.










