Mai poate adevărul să ne convingă?? (foileton 1) - 15 secunde în urmă
Programul liturgic în prima săptămână din Postul Paștilor la Mănăstirea „Sfânta Ana” Rohia - 10 minute în urmă
O elevă de la „Șincai” s-a calificat la etapa națională a concursului „Istorie și societate în dimensiune virtuală” - 22 minute în urmă
Deratizare cu magazinul plin. Serios? - 54 minute în urmă
20 februarie 1954, s-a născut Grigore Leșe - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, vineri 20 februarie 2026 - 2 ore în urmă
ISU Maramureș a avut anul trecut o medie de 29 de intervenții pe zi - 12 ore în urmă
Elevii de la Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie, rezultate promițătoare la etapa națională a Concursului Internațional „Young Car Mechanic” - 13 ore în urmă
În Târgu Lăpuș va avea loc a V-a ediție a concertului de pricesne „Lumină pentru suflet de creștin” - 13 ore în urmă
CS Minaur, amical cu Unirea Dej înainte de primul meci oficial din acest an - 13 ore în urmă
Azi, 8 decembrie, cu începere de la ora 17:00, în Amfiteatrul Facultății de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca va avea loc prezentarea Integralei „N. Steinhardt”, cuprinzând 22 de volume apărute în seria de autor editată de Polirom şi Mănăstirea „Sfânta Ana” Rohia.
Invitaţi: Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, Preasfințitul Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, Prof. univ. dr. Virgil Ciomoș, Pr. prof. univ. dr. Ioan Chirilă, Arhim. dr. Macarie Motogna, starețul Mănăstirii Rohia, Conf. dr. Florian Roatiș și Adrian Popescu, poet și prozator.
Evenimentul va fi moderat de Pr. prof. univ. dr. Ștefan Iloaie.
Integrala cuprinde cam tot ce s-a putut afla până la ora actuală din opera antumă şi postumă, tipărită sau scrisă, de marele eseist care avea o cultură enciclopedică.











