Andrei Fejszes Mihaljek, două turnee câștigate în doar opt zile - 6 minute în urmă
Un lucacist a obținut mențiune la Olimpiada Națională de Limba și literatura română - 11 minute în urmă
Vești de la Spitalul Universitar despre Mircea Lucescu - 1 oră în urmă
Copiii din Casele de Tip Familial din Sighetu Marmației, în vizită la Judecătorie - 2 ore în urmă
Și polițiștii s-au alăturat campaniei „Maramureș curat” - 2 ore în urmă
Ziua Mondială a Sănătății: în Piața Libertății din Baia Mare se organizează un eveniment dedicat siguranței și stilului de viață echilibrat - 2 ore în urmă
Câți bani are Banca Națională a României în conturi, la final de martie 2026? - 2 ore în urmă
Echipa de medici a Spitalului Municipal Sighetu Marmației s-a mărit - 3 ore în urmă
Concertul de pricesne „Patimile Domnului”, ediția a XI-a, a adus bucurie și pace în sufletele credincioșilor din Biserica Ortodoxă Ciocotiș - 3 ore în urmă
Alexandru Musi, desemnat „Tricolorul lunii martie” - 5 ore în urmă
Patru incendii în ultimele două zile; Pompierii maramureșeni îi sfătuiesc pe cetățeni să verifice și să curețe periodic coșurile de fum
În intervalul 8 – 9 decembrie, pompierii militari maramureșeni au intervenit pentru lichidarea a 4 incendii.
Miercuri, 8 decembrie, pompierii militari din cadrul Gărzii de Intervenție Fărcașa au lichidat un incendiu izbucnit la podul unei locuințe. Militarii au acționat cu două echipaje de stingere. Focul a distrus circa 3 metri pătrați din podul de lemn al casei.
Pichetul de Pompieri Târgu Lăpuș a lichidat un incendiu în localitatea Dămăcușeni. A ars funinginea din coșul de evacuare a unei centrale termice.
Tot miercuri, pompierii sigheteni au intervenit în Giulești pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la acoperișul unei locuințe. Focul a distrus circa 20 de metri pătrați de tavan. De asemenea, în urma incendiului s-au degradat și circa 10 metri pătrați de tavan din rigips.
Joi, 09 decembrie, pompierii militari, alături de SVSU Bârsana, au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la hornul unei case. În urma incendiului a ars doar funinginea din interiorul coșului de fum.
Pe această cale, pompierii maramureșeni îi sfătuiesc pe cetățeni să verifice și să curețe periodic coșurile de fum pentru a evita producerea unor incendii, care le pot pune viața și bunurile în pericol.















