„O zi memorabilă”, spune scriitorul Mircea Cărtărescu - 1 oră în urmă
Incursiune în tainele arhitecturii istorice la Muzeul de Istorie și Arheologie din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Autoritățile din Maramureș și organizațiile sociale au marcat Ziua Mondială a Refugiatului - 3 ore în urmă
Întâlnire cu autoarea Andreea Ionescu-Berechet la Cărturești Baia Mare - 4 ore în urmă
Din pasiune spre o mică afacere: Povestea Andreei Dunca din Fărcașa și creșterea găinilor de rasă - 4 ore în urmă
Ziua Drapelului Național va fi marcată și în Baia Mare - 4 ore în urmă
Clubul de dans sportiv „Shall We Dance” Baia Mare a încheiat sezonul competițional cu succes: Perechea Luca Aluaș-Hannah Gomboș a urcat pe podiumul internațional, în Austria - 4 ore în urmă
„Hai la roate că se poate”: Serbare câmpenească organizată la Preluca Nouă - 4 ore în urmă
Proiectul „Educație prin Sport” continuă și în localitățile Bogdan Vodă și Călinești - 5 ore în urmă
„Noi”, o poveste adevărată despre autism, credință și puterea de a merge mai departe - 5 ore în urmă
Patru băimăreni au furat mai multe cabluri electrice de pe un șantier aflat în zona Colegiului Tehnic „Aurel Vlaicu” din Baia Mare
Duminică, în jurul orei 21.30, polițiștii băimăreni au fost sesizați de un bărbat că a observat patru persoane care au încercat să spargă un garaj din spatele unui imobil de pe strada Victoriei.
Deplasați la fața locului, în imediata apropiere a locului indicat și în urma semnalmentelor oferite de către apelant, polițiștii au identificat patru bărbați cu vârste cuprinse între 21 și 39 de ani, din Baia Mare.
În urma investigațiilor efectuate, s-a stabilit că cele patru persoane au sustras de pe un șantier aflat în lucru în zona Colegiului Tehnic Aurel Vlaicu din Baia Mare mai multe cabluri electrice cu inserție de cupru.
Persoanele în cauză au fost conduse la sediul Poliției Municipiului Baia Mare, în vederea continuării cercetărilor.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.















