Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 4) - 1 minut în urmă
În Urmeniș se organizează concertul „Noi umblăm și colindăm” - 14 minute în urmă
Suporterii naționalei au votat Golul Anului 2025 - 18 minute în urmă
Mircea Coșea, economist și profesor de renume, a murit la 83 de ani - 1 oră în urmă
Colindători în uniformă - 2 ore în urmă
Maternitatea Spitalului Județean „Dr Constantin Opriș” Baia Mare, acreditată în Categoria III A - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 19 decembrie 2025 - 4 ore în urmă
19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 11 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 14 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 15 ore în urmă
În miez de noapte: Accident rutier produs pe fondul consumului de alcool
Ieri noapte, la ora 02.45, polițiștii au intervenit la un accident rutier produs pe D.N.18 între localitățile Petrova și Rona de Sus.
La fața locului, polițiștii au constatat că un bărbat de 49 de ani, din Coștiui, în timp ce conducea un autoturism înspre Sighetu Marmației, într-o curbă deosebit de periculoasă, a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă prin stânga direcției de mers și a cazut pe un teren cu diferenta de nivel în afara părții carosabile.
În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a șoferului, fiind transportat la Spitalul Sighetul Marmației în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testată alcoolscopic rezultatul fiind 0,48mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care i-au fost recoltate mostre biologice de sânge.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări cu privire la săvârșirea infracţiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului.













