Noul terminal al Aeroportului Internațional Maramureș va fi inaugurat marți, 30 iunie - 6 minute în urmă
Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 2 ore în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 2 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 2 ore în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 3 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 3 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 4 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 5 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 5 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Săcălășeni se pregătește de hram - 5 ore în urmă
Vișeu de Sus: Un localnic a anunțat poliția că două persoane au tăiat și sustras ilegal mai mulți arbori de pe proprietatea mamei sale
Zilele trecute, un bărbat din Vișeu de Sus a sesizat poliția că două persoane au tăiat și sustras ilegal mai mulți arbori de pe proprietatea mamei acestuia, teren situat pe raza orașului, în locul denumit Ciunca.
Cu ocazia cercetării la fața locului efectuată de polițiști s-a stabilit faptul că de pe proprietatea unei femei în vârstă de 72 de ani, au fost tăiați și sustrași 25 de arbori de esență foioasă, specia fag. Împreună cu reprezentanții Ocololului Silvic Vișeu s-a stabilit că lemnul tăiat are un volum total de 17.1 mc, în valoare totală de 4993,64 lei.
În continuare se efectuează cercetări pentru săvârșirea infracțiunilor de tăiere ilegală și furt de arbori.















