Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 5 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 8 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 9 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 10 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 11 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 12 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 12 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 12 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 13 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 13 ore în urmă
Tragedie în Sălaj: Tânăr din județul Maramureș, în vârstă de numai 39 ani, și-a pierdut viața în timp ce executa lucrări legale cu material lemnos
O nenorocire în adevăratul sens al cuvântului s-a petrecut în județul Sălaj zilele trecute. Un tânăr din Maramureș și-a pierdut viața în timp ce executa lucrări legale cu material lemnos.
Presa sălăjeană a relatat acest eveniment la începutul acestei săptămâni. Bărbatul în vârstă de 39 de ani se afla în apropiere de orașul Jibou în locul cunoscut de localnici drept „Ciutărie”.
Este vorba mai exact de un ocol silvic privat, situat lângă Drumul Naţional 1H ce face legătura între Jibou şi Zalău, scrie presa din județul vecin. Aceasta relatează faptul că bărbatul executa lucrări de exploatare a materialului lemnos în condiţii legale, iar la un moment dat acesta ar fi căzut şi s-a lovit la cap. Din câte se pare, el se afla într-o râpă şi încerca să lege după utilaj un buştean. O manevră greşită l-ar fi făcut să se dezechilibreze şi omul a căzut în râpa de vreo 5-6 metri. În urma impactului cu solul, victima a suferit mai multe leziuni, iar cea la cap i-a fost fatală.
Oamenii legii au început imediat evident cercetări. “La data de 21 august, ora 10. 24, Poliția a fost sesizată despre faptul că o persoană, în timp ce desfășura activități de exploatare a materialului lemnos, ar fi căzut și s-a lovit în zona capului. Ajunși la fața locului, polițiștii au identificat un tânăr, de 39 de ani, din județul Maramureș. La fața locului au fost prezente și cadrele medicale, însă în ciuda eforturilor depuse a fost declarat decesul. Trupul bărbatului a fost transportat la morga spitalului, în vederea efectuării necropsiei”, a mai arătat Maria Cristea, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sălaj, pentru Ştirile din Sălaj.
DirectMM.ro
Foto – arhivă / public domain















