Andreea Ghițiu a lansat un proiect de suflet la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 5 ore în urmă
Portret de artist: Ioana Călăuz, poezia ca formă de libertate - 7 ore în urmă
Ovidiu Oanță, băimăreanul de cursă lungă devenit un reper al știrilor naționale - 7 ore în urmă
Seceta începe să lase robinetele fără apă în Maramureș - 7 ore în urmă
Nadia Comăneci a primit titlul de Doctor Honoris Causa din partea Universității din Montreal - 7 ore în urmă
Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 8 ore în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 8 ore în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 9 ore în urmă
Povestea Mănăstirii din Băsești - 9 ore în urmă
Patrimoniul maramureșean unește culturi: Eveniment special dedicat Zilei Internaționale a Prieteniei, la Muzeul de Mineralogie din Baia Mare - 10 ore în urmă
Automobilism. Natalia Iocsak (CS Minaur Baia Mare) a obținut două victorii în cadrul celei de-a doua etape a Campionatului Național de rally-sprint (FOTO)
Încă o performanță pentru Natalia Iocsak, legitimată la Secția de Automobilism a CS Minaur Baia Mare.
Sportiva a obținut încă două noi victorii în cadrul competiției organizate în acest weekend, în Poligonul ACR din municipiul Satu Mare.
Trebuie să spunem din start că Natalia are 17 ani, este elevă în clasa a 11-a la Colegiul Tehnic Anghel Saligny (diriginte Antonela Hruban Sabou) și este cea mai tânără domnișoară a driftului românesc.
„Sâmbătă, 22 mai, s-a desfășurat a doua etapă din Campionatul Național de Rally-Sprint. Am reușit sa obțin două locuri întâi, unul la categoria junior și unul la categoria feminin. Suntem nerăbdători pentru etapa din Grecia, care se va desfășura weekendul viitor! Va fi o călătorie lungă și frumoasă! Multumesc frumos sponsorilor mei pentru susținere și, nu în ultimul rând, tatălui meu!”, a arătat Natalia Iocsak.
Așa cum ea a anunțat, în 29-30 mai, Natalia va fi participa la Drift Kings International Series, care va avea loc în Grecia, unde vor fi prezenți sportivi din țara gazdă, România, Bulgaria, Ungaria, Italia, Cehia, Germania, Turcia și Cipru. România va avea cinci concurenți, însă Natalia Iocsak va fi singura domnișoară din țara noastră care va participa la această competiție.
C.Ț.














