„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 57 minute în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 1 oră în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 2 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 2 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 2 ore în urmă
5 decembrie – Sorin Grindeanu, președintele PSD - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 5 decembrie 2025 - 3 ore în urmă
Moșul a primit o mână de ajutor de la polițiștii maramureșeni - 14 ore în urmă
Vine Laura Codruţa Kövesi acasă? Europa îi alege succesorul - 15 ore în urmă
Veste bună: Wi-Fi gratuit pentru localnici și turiști, în zona Muzeului de Istorie și Etnografie Vișeu de Sus (FOTO)
Începând de zilele trecute, în zona Muzeului de Istorie și Etnografie Vișeu de Sus beneficiați de acces gratuit Ia internet!
„Ne bucurăm să fim una din cele zece locații publice din oraș incluse în proiectul Primăriei Vișeu de Sus, proiect finanțat prin programul WiFi4EU al Comisiei Europene!
Obiectivul principal al proiectului este acela de a oferi atât locuitorilor orașului, cât și vizitatorilor, acces de înaltă calitate la internet, prin intermediul unor puncte de acces Wi-Fi gratuit instalate în spațiile publice”, a arătat Anuța Pop, directorul Centrului Cultural-Social Vișeu de Sus.
Procedura de conectare este simplă: se identifică rețeaua WiFi4EU și se solicită conectarea. Conexiunea va fi valabilă 24 de ore. „După 24 de ore, se reia procedura. Odată conectat la unul din cele zece puncte de acces, în momentul în care veți intra în aria de acoperire a unui alt punct, conectarea se va face automat”, a explicat Anuța Pop.
DirectMM.ro













