Școala Gimnazială „Octavian Goga” Baia Mare a găzduit Târgul de Crăciun „Povești lângă bradul de Crăciun”- ediția a III-a - 37 minute în urmă
Băimăreanca Lotti Dărăbuș a reprezentat România la Festivalul Internațional „Riga Symphony” desfășurat în Letonia - 1 oră în urmă
Gânduri de seară – Pentru cei ce știu să asculte - 2 ore în urmă
Mara Popov de la Insieme Music School a câștigat Marele Trofeu și Trofeul secțiunii Pop Românesc în cadrul Festivalului Național de Interpretare „Cântul Banatului” din Timiș - 2 ore în urmă
Premiul I al concursului “De Nașterea Domnului”, câștigat de elevii Liceului „Bogdan-Vodă” din Vișeu de Sus - 2 ore în urmă
Taina Sfântului Maslu a fost săvârșită la Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare - 2 ore în urmă
Poliția Locală Baia Mare atrage atenția asupra folosirii articolelor pirotehnice - 3 ore în urmă
Magia Crăciunului, adusă pe scenă la Concertul caritabil din Tăuții Măgherăuș - 4 ore în urmă
14 decembrie – un an de la trecerea la cele veșnice a lui Mircea Diaconu - 5 ore în urmă
Prognoză meteo Maramureș – 14 decembrie 2025 - 6 ore în urmă
Stand cu produsele Asociației Esperando la Târgul de Crăciun din Baia Mare
Asociația Esperando participă în perioada următoare la Târgul de Crăciun din Parcul Mara din Baia Mare.
O puteți găsi acolo de luni până vineri, între orele 15:00 – 19:00, iar în zilele de sâmbătă și duminică, între orele 14:00 – 20:00.
„Avem pregătite multe lucrușoare care vă vor înfrumuseța casele cu ocazia sărbătorilor de iarnă, sau îi vor bucura pe cei cărora le veți oferi cadou.
Sunt produse realizate cu mult drag de către persoanele cu afecțiuni fizice, familiile acestora și angajații Asociației Esperando. Sumele provenite din vânzarea produselor ne vor ajuta să avansăm cu lucrările la noul Centru de Recuperare Esperando.
Timpul ne presează și încercăm să găsim soluții pentru a relua cât mai repede activitățile, pentru un număr cât mai mare de beneficiari, cu respectarea normelor în vigoare.
Vă așteptăm la căsuța Esperando pentru a găsi cadoul perfect pentru cei dragi”, este invitația lansată de reprezentanții Asociației Esperando.
















