Aur pentru o maramureșeancă la Olimpiada sportului liceal militar - 5 ore în urmă
Campania Educațională „Hai la liceu!” a ajuns și la elevii din Remetea Chioarului - 8 ore în urmă
Pilier din Georgia pentru „zimbri” - 8 ore în urmă
Val de premii obținute de elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” la concursurile școlare de chimie - 8 ore în urmă
Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice Studențești „Nord- perspective interdisciplinare” revine cu ediția a VIII-a, la Facultatea de Litere - 10 ore în urmă
George Simion participă mâine la Sâmbra Oilor din Satu Mare - 10 ore în urmă
Activități dedicate insectelor la Centrul Comunitar Multifuncțional din Baia Mare - 11 ore în urmă
Elev din Sighetu Marmației, calificat cu punctaj maxim în etapa națională a Concursului Național de Cultură și Civilizație Britanică - 11 ore în urmă
Elevi premiați la Concursul de cultură și educație financiar-contabilă - 12 ore în urmă
Meci în deplasare pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare, care are moralul ridicat după prima victorie din campionat - 12 ore în urmă
Maramureșeanca Mădălina Andrada Toporaș, mesagerul lui Moș Nicolae. Să o ajutăm să facă fericiți cât mai mulți copii
Se apropie decembrie, numită și luna cadourilor, însă nu toți copiii au parte, din păcate, de așa ceva. Pentru a le aduce o bucurie, maramureșeanca Mădălina Andrada Toporaș (29 de ani) s-a transformat în mesagerul lui Moș Nicolae.
„Fac acțiuni caritabile de 8 ani, iar de 4 ani vizibile pe Facebook. Acestă acțiune am pornit-o împreună cu alți voluntari din Maramureș, Iași, Botoșani, Suceava, Brăila. Ajutăm copiii din medii defavorizate, iar până în 2 decembrie adunăm lucruri. Așa că fac apel la toată lumea care are acasă jucării, hăinuțe, încălțăminte și dulciuri, avem nevoie în campania „Moș Nicolae vine la toți copiii!”.
Dacă cunoașteți copii care nu au posibilitatea să le vină Moș Nicolae nu ezitați să mă contactați, sunt mesagerul moșului pe Maramureș. Dar din dar se face rai. Vă mulțumesc mult!”, a declarat, pentru DirectMM, tânăra maramureșeancă.
De asemenea, aceasta precizează că până acum a primit numeroase scrisori de la copii (care au fost trimise, de regulă, de vecinii acestora).
Cei care doresc să dea o mână de ajutor pot lua legătura telefonic cu Mădălina la numărul 0751 753 054.
L.C.H.















