Un club sportiv proaspăt înființat a câștigat la ”Cupa 1 Martie” pentru tinerii fotbaliști, organizată la Seini

În Seini, în Sala Sporturilor ”Gelu Cărăbăț”, în săptămâna de vacanță, a avut loc ”Cupa 1 Martie” pentru tinerii sportivi.

Micii jucători de fotbal, dar cu suflet mare, au dovedit că sunt plini de dăruire, spirit competițional și talent, semnă că are viitor fotbalul la noi.

La minifotbal, grupa de vârstă 2007-2008, s-au înscris echipele: CS Academica Recea, CS Fărcașa, CS Academia de Fotbal Dănuț Sabou, ACS Salina OS Balance Vladimir, CS Dr. Brownʼs, CS Minaur BM și firește, CS Seini, organizatorul acțiunii.

Locul I a fost câștigat de CS Academia de Fotbal Dănuț Sabou, club proaspăt înființat. În grupe, echipa antrenată de Vlad Pop a trecut de ACS Salina OS Balance Vladimir cu 4-3 și de CS Minaur Baia Mare, cu 3-0. În semifinale, au câștigat și cu ACS Galaxy Baia Mare, cu 5-1. În marea finală, Academia Dănuț Sabău au câștigat cu 6-1 în fața CS Academica Recea, devenind, astfel, campioni. Golgeterul competiției a fost tot de la campioni, David Porumb. Felicitări tuturor pentru prestație!