”Tricolorii” Under 19 au dat de gard cu calificarea la Campionatul European

Naționala U19 a Romaniei a pierdut meciul cu reprezentativa similară a Ucrainei și a ratat astfel calificarea la Campionatul European din vară. România a condus cu 1-0 după golul înscris de Moruțan, în minutul 77, a fost egalată în minutul 84 și a mai primit un gol în al doilea minut de prelungiri.

Am mai pierdut o calificare, suntem obișnuiți cu asta de la naționala mare. Mai greu e să te obișnuiești cu un gest stupid al unui jucător care marchează, are un cartonaș galben și își dă jos tricoul, de bucurie că a dat gol, dar și știind că va primi al doilea galben, iar pe cale de consecință roșu și eliminare. E vorba de Moruțan. Și-a lăsat echipa în zece oameni, România a pierdut. Și meciul, și calificarea. Bine ar fi să fi pierdut și Moruțan ceva. Prostia, nimic mai mult.

Sursa foto: sport.ro