Share
SuperSki Cavnic: Panoramă, relaxare și aer curat

SuperSki Cavnic: Panoramă, relaxare și aer curat

SuperSki Cavnic îi invită pe iubitorii muntelui la o ieșire relaxantă în acest weekend, chiar dacă sezonul de schi nu a început încă. Vizitatorii se pot bucura de plimbări cu Telescaunul Roata 1 și de momente de relaxare la Gufo Apres Ski, cu o panoramă spectaculoasă asupra masivului.

Programul pentru Telescaunul Roata 1 și Gufo Apres Ski este următorul:

  • Sâmbătă, 29 noiembrie: 11:00 – 17:00

  • Duminică, 30 noiembrie: 11:00 – 17:00

  • Luni, 1 decembrie: 10:00 – 16:00

Reprezentanții SuperSki Cavnic îi încurajează pe cei dornici de aer curat și distracție să profite de zilele libere: „Hai și tu să te bucuri de o plimbare la înălțime și de atmosfera de munte!”

Accesul este facil și pentru familiile cu copii, urcarea făcându-se cu telescaunul. Sus, vizitatorii găsesc un bar în aer liber, perfect pentru relaxare, care oferă o panoramă superbă asupra orașului Cavnic. Pentru cei care doresc să ia masa, restaurantul se află la baza telescaunului, în incinta Hotelului SuperSki.

Pentru moment, accesul pe pârtia de schi rămâne restricționat, pentru protejarea stratului de zăpadă artificială produs în ultimele zile. Administratorii pregătesc terenul pentru a putea deschide sezonul de schi la primul val de frig suficient de consistent.

Deschidem imediat ce vom avea cel puțin cinci zile consecutive cu temperaturi negative. Din păcate, prognoza actuală nu anunță încă acest interval, dar vă asigurăm că suntem la fel de nerăbdători ca voi să dăm START sezonului de schi 2025–2026”, transmite Oana Poenar, manager de marketing.

FOTO cu rol ilustrativ

Vasile Petrovan


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.





Lasă un comentariu