Minaur a pierdut primul meci oficial din sezonul 2022-2023

N-a fost chiar debutul visat de CS Minaur în Liga a doua după o pauză destul de lungă. Băimărenii au pierdut la Slobozia cu 3-0 (2-0), după un joc dominat de gazde, care au avut mai multe ocazii de poartă și mai clare. Cine știe, dacă Stanciu ar fi reușit să transforme penalty-ul din finalul primei reprize și dacă se intra cu un scor la limită la cabine, poate ar fi mers altfel treburile în partea a doua, potrivit csminaur.ro.

Unirea Slobozia – CS Minaur Baia Mare: 3-0 (2-0)

• Stadionul “1 Mai” din Slobozia; cca 1.500 spectatori
  • Au marcat: Ciprian Rus (16), Christ Afalna (24), Ionuț Coadă (71)
  • Arbitri: Vlad Băban (Iași) – Cosmin Vatamanu (București) și Daniel Vlase (Galați). Rezervă: Bogdan Neculcea (București). Observator de arbitri: Bogdan Zanfirescu (Botoșani). Observator de joc: Lucian Cîrjă (Constanța).
  • Unirea Slobozia (antrenor Constantin Enache): M. Contra – Ibrian, I. Dinu, Perju, C. Toma – Ekollo (77, Golda), Coadă – Boțogan (77, Dorobanțu), Afalna (86, M. Ciobanu), R. Silaghi (58, Bolohan) – Cip. Rus (58, Prejmerean)
  • CS Minaur Baia Mare (antrebor Ciprian Danciu): Al. Costache – Oiță (46, Chitaș), Mondragon, Muacir (46, Bakare), Potcoavă (77, C. Alexe) – C. Stanciu (60, R. Stănescu), Chinde – Gneba, I. Neacșu, Donca – Rotar (46, R. Lazăr)
  • Cartonașe galbene: Contra (45) / Gneba (26), C. Alexe (78)