Concertul „Madrigal for Babies”, la Sighetu Marmației - 54 minute în urmă
CS Minaur câștigă la Cluj și are locul 3 asigurat în campionat - 1 oră în urmă
CS Marta, 25 de ani de activitate - 1 oră în urmă
Bursa Generală a Locurilor de Muncă va avea loc în Baia Mare în 17 mai - 1 oră în urmă
Trageri anunțate în poligonul de la Arieșul de Pădure - 1 oră în urmă
Cum pot fi recunoscute roșiile din piață, tratate cu pesticide - 3 ore în urmă
Biblioteca Municipală ”Laurențiu Ulici” din Sighetu Marmației se modernizează - 3 ore în urmă
Olimpiada Națională a Sportului Școlar la Handbal Băieți: ”Nicolae Iorga”, campioană la nivel regional, pe licee - 4 ore în urmă
Biserica de lemn „Sfântul Dumitru” din Răzoare - 4 ore în urmă
Inedit: Mihai Morar va face un podcast live cu PS Părinte Iustin la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 4 ore în urmă
Ligile 4-5. Șomcuta câștigă derby-ul seriei; Bârsana pierde acasă și cedează șefia clasamentului; Iadăra rămîne neînvinsă
Meciul etapei s-a jucat la Șomcuta, unde Progresul a învins categoric pe Lăpușul Târgu Lăpuș, cu 4-0. În Seria Nord, CSM Sighet revine pe prima poziție după ce Avântul Bârsana a pierdut surprinzător acasă cu Săliștea de Sus. În Liga a 5-a clasamentul rămâne neschimbat cu Iadăra, Sălsig și Satu Nou de Jos pe primele 3 locuri.
LIGA A 4-A, Seria Nord
- ACS Avântul Bârsana – Recolta Săliștea de Sus: 0-2;
- ACS Foresta Câmpulung la Tisa – CSM Sighetu Marmației: 0-11;
- AS Metalul Bogdan Vodă – CSO Borșa: 3-2;
- AS Remeți – AS Iza Dragomirești: 5-2;
- ACS Salina Ocna Șugatag – Bradul Vișeu de Sus: 3-5;
- AS Zorile Moisei a stat.
Clasament
LIGA A 4-A, Seria Sud
- CS Seini – CS Viitorul Ulmeni: 6-1;
- CS Rapid Satu Nou de Sus – AS Nistru: 4-1;
- CSO Minerul Baia Sprie – AS Unirea Șișești: 0-0;
- ACS Bradul Groșii Țibleșului – CS FC Suciu de Sus: 1-3;
- AS Carmen Satulung – Progresul 2012 Dumbrăvița: 0-5;
- Progresul Șomcuta Mare – FC Lăpușul Târgu Lăpuș: 4-0 (vezi foto);
- CS Fărcașa a stat.
Clasament
LIGA A 5-A
- AS Gloria Chechiș – AS Faurul Făurești. 4-3;
- AS Gloria Culcea – CS Viitorul Gârdani: 4-3;
- AS Speranța Cernești – CS Unirea Săsar: 3-2;
- AS Mireșu Mare – AS Speranța Fersig: 9-0;
- AS Măgura Coaș – AS Cetate Remetea Chioarului: 9-3;
- AS Fulgerul Lăschia – AS PHP Iadăra: 0-3;
- Viitorul Copalnic Mănăștur – ACS Satu Nou de Jos: 0-4;
- AS Dinamic Grosi – AS Gloria Sălsig: 1-6.
Clasament
Rafael HEKMAN