„Târgul de Sânziene” din Târgu Lăpuș a adus în prim-plan tradiția și meșteșugurile Țării Lăpușului - 5 ore în urmă
Noul terminal al Aeroportului Internațional Maramureș va fi inaugurat marți, 30 iunie - 7 ore în urmă
Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 9 ore în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 9 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 9 ore în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 10 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 10 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 11 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 12 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 12 ore în urmă
În Cicârlău s-a organizat a III-a ediție a Turneului Alpha MMA Championship
Sâmbătă, 7 Decembrie, Cicârlău a fost “capitala” sportului de contact. Mai exact, a fost organizată, în Sala de Sport a Școlii Gimnaziale, a III-a ediție a Turneului Alpha MMA Championship, înregistrând 170 de sportivi de la 16 cluburi de profil din țară, luptând pe reguli de Kickboxing și MMA.
Acest turneu a fost organizat de clubul Alpha MMA Baia Mare prin antrenorii Ionuț Rogoz și Sergiu Muntean, în colaborare cu primarul Comunei Cicârlău, Sorin Lupșe.
Clubul băimărean a participat cu cel mai mare lot de sportivi, mai exact 45, reușind să obțină Titlul AMC, 31 de medalii de aur și 14 medalii de argint fiind cel mai bun club al acestui turneu.
Centura AMC – Lăcătuș Abel
Locul 1 – Bașa Iris, Draghiș David, Nechifor Ana(x2) Horvat Carina, Balasz Dominic, Birsan Antonio, Cotoz Luca, Sasu Matei, Nicolae Miruna, Lapușan Giulia, Cont Anamaria, Iluț Alex, Horj Kevin, Pop Veress Erik (x2) Mario Terheș, Sabău Andrei (x2), Lăcătuș Abel, Trifan Sebastian, Marchiș Mario, Lapușan Andrei, Jecan Patric, Thomas Nistor, Chete David (x2) Luca Dărăban, Muntean Nicolae.
Locul 2 – Motica Alexia, Ifrem Zoltan, Drăgan Dominic, Crăciun Alin, Rareș Bertici, Lobonț Yanis, Manu Bartea, Boldijar Robert, Mureșan Denis, Pașca Raul, Nedela Luca, Remetean Rareș, Mureșan Rareș, Ianc Ianis.
„Sunt fericit că am reușit să facem o tradiție din acest eveniment, toate cele 3 turnee organizate până acum au fost impecabile, toți antrenorii și participanții sunt extrem de multumiți, totodată performanța făcuta de clubul pe care îl coordonez este una remarcabilă, pe lângă rezultatele obținute, e ceva nemaipomenit ca eu și instructorul Sergiu Muntean să reușim să avem 45 de sportivi participanți din partea clubului nostru”, transmite oraganizatorul și antrenorul Ionuț Rogoz.
















