CS Minaur a intrat în posesia medaliilor câștigate în această ediție de campionat

Miercuri, 15 mai, Sala Sporturilor Lascăr Pană Baia Mare a găzduit meciul dintre CS Minaur Baia Mare și CSU Suceava.

Meciul contând pentru a 35-a etapă, penultima, din Liga Zimbrilor la handbal masculin, s-a încheiat cu victoria gazdelor, 40-37 (18-20), care porneau ca favorite.

Înainte de acest meci, era clar că Minaur va ocupa la finalul acestui sezon locul 3 în clasament. Ca atare, sportivii clubului băimărean au intrat, totodată, în posesia medaliilor de bronz.

Așadar, suporterii Minaurului s-au putut bucura de aceste medalii împreună cu preferații lor, mai ales că a fost și ultimul meci pe teren propriu pe care îl joacă în sezonul 2023/2024. După ce au jucat semifinală de EHF European Cup și au obținut locul 3 în Liga Zimbrilor, handbaliștii Minaurului mai au în weekend Final Four-ul Cupei României, unde s-au mai calificat Dinamo București, CSM Constanța și CSM București.