Băimărenii au urcat pe podium la toate categoriile de vârstă ale Memorialului ”Florin Popovici” la minirugby

Șirul evenimentelor rugbystice din Transilvania, dedicate copiilor a fost deschis, sâmbătă, 12 octombrie, în localitatea Mocira de lângă Baia Mare, unde a avut loc a 4-a ediție a Memorialului ”Florin Popovici”, destinat echipelor de minirugby din Transilvania, la categoriile de vârsta Under 8, Under 10 și Under 12. Festivalul de la Mocira a fost organizat de către ACS Florin Popovici și Federația Română de Rugby, prin Departamentul Regional de Dezvoltare Transilvania. Au participat echipe din Baia Mare, Sibiu, Timișoara, Turda, Câmpia Turzii și Cluj Napoca. Toți participanții au primit la final diplome, trofee și dulciuri. Baia Mare a fost reprezentată de ACS Florin Popovici și CSM.

La finalul zilei de competiție, după disputarea tuturor meciurilor,  băimărenii au urcat pe podium la toate cele trei categorii de vârstă: