Atleții Liceului cu Program Sportiv au câștigat șase medalii la „naționalele” de aruncări (GALERIE FOTO)

În perioada 21-25 martie s-au desfășurat la București Campionatele Naționale de Aruncări destinate copiilor și juniorilor. Atleții Liceului cu Program Sportiv, antrenați de profesorul Adrian Bonaț, au avut o comportare meritorie, aducând acasă două medalii de aur, trei de argint și una de bronz.

Titlurile de campioni naționali le-au revenit sportivilor Alexandru Ciocan (aruncarea discului, Juniori 3 – foto sus) și Cristina Vasilache (aruncarea discului, Copii 1).

Locul doi și titlul de vicecampion a fost câștigat de Diana Costin (aruncarea discului, Juniori 2), Ștefan Hendrea (aruncarea suliței, Juniori 3) și Marian Varga (aruncarea discului, Copii 1).

Pe locul 3 s-a clasat Diana Costin care a participat la proba de aruncare a discului și la categoria de vârstă Juniori 1.

Rezultate bune au mai obținut: Vasile Batin ( loc 4, suliță, Juniori 3), Marian Varga (loc 4, suliță, Copii 1), Nicolae Băban (loc 5, disc, Juniori 3), Vasile Bârsan (loc 7, suliță, Juniori 3) și Amalia Marchiș (loc 7, suliță Copii 1).