Jennifer-Barbara Nagy-Remețean de la CSȘ Baia Sprie s-a clasat pe locul 2 la proba de slalom a Campionatului Național FIS de la Borșa

Borșa găzduiește în aceste zile Campionatul Balcanic de Schi Alpin – ediția 2024, inclus în calendarul oficial de competiții sportive al Federației Internaționale de Schi. Participă 64 de sportivi străini din 21 de țări și 32 de sportivi români.

După prima zi de concurs, schioarele din România domină slalomul de la Borșa. Șapte sportive au intrat în top 12. Pe podium a urcat și Jennifer-Barbara Nagy-Remețean, legitimată la Clubul Sportiv Școlar (CSȘ) Baia Sprie. Aceasta a obținut medalia de argint.