„Târgul de Sânziene” din Târgu Lăpuș a adus în prim-plan tradiția și meșteșugurile Țării Lăpușului - 4 ore în urmă
Noul terminal al Aeroportului Internațional Maramureș va fi inaugurat marți, 30 iunie - 6 ore în urmă
Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 8 ore în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 8 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 8 ore în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 9 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 9 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 11 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 11 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 11 ore în urmă
Birocrația omoară România: sediu de primărie inaugurat la 11 ani de la începerea lucrărilor
Recent, în comuna Vima Mică a fost inaugurat noul sediu al primăriei. Potrivit edilului Liviu Balint, lucrările au fost demarate în 2007, dar din 2012 orice investiție a fost oprită.
”A fost o adevărată provocare să reușim să finalizăm sediul nou al Primăriei Vima Mică, iar satisfacția este și mai mare știind că am terminat întreaga lucrare din fonduri alocate de la bugetul local, aproximativ 1,5 milioane de lei. Surprinzător, cel mai mult a durat să reziliem contractul cu vechiul executant, să reducem costurile prevăzute în documentațiile anterioare, să refacem toate actele, să scoatem la licitație și să găsim un constructor serios” – a declarat primarul din Vima Mică, Liviu Balint.















