Actrița care a interpretat rolul mamei lui Kevin în celebrul film „Singur acasă” a murit - 5 minute în urmă
Meci greu acasă pentru CS Minaur - 1 oră în urmă
Adevărul care nu se potrivește cu discursul obișnuit - 1 oră în urmă
Vasile și Ioan Marinca din Sârbi contribuie la păstrarea tradiției și a portului popular - 2 ore în urmă
Prima serie a cursului „Dezvoltarea competențelor verzi și utilizarea eficientă a resurselor” organizat de ASSOC s-a încheiat cu succes - 3 ore în urmă
„Împreună în familie”: activitate de informare și prevenire a separării copilului de familie și a consumului de substanțe, la Școala Gimnazială „Dr. Victor Babeș” Baia Mare - 3 ore în urmă
Festivalul de satiră și umor „Zâmbete în Prier”, la a 24-a ediție. Care sunt temele de concurs - 3 ore în urmă
Hidrocentrale neterminate, drumuri întârziate și ONG-uri mereu câștigătoare - 4 ore în urmă
Muzică „Bridgerton” la lumina lumânărilor, în Baia Mare - 5 ore în urmă
Știința Explorări caută la București a treia victorie din campionat - 6 ore în urmă
Te Deum în biserici de Ziua Națională a României
De Ziua Națională a României, luni, 1 decembrie 2025, după Sfânta Liturghie, în catedralele eparhiale, lăcașurile de cult parohiale și cele mănăstirești din țară și de peste hotare va fi oficiată slujba de Te Deum (mulțumire) în semn de recunoștință pentru libertatea și unitatea neamului românesc, precum și de cinstire a eroilor care au înfăptuit Marea Unire națională în anul 1918.
Reamintim că în vederea cinstirii memoriei eroilor români a fost edificată și Catedrala Națională din București, cu hramurile Înălțarea Domnului – Ziua eroilor și Sfântul Apostol Andrei cel întâi chemat, Ocrotitorul României.
La Catedrala Națională, slujba de Te Deum va fi săvârșită începând cu ora 12.00, transmite Patriarhia Română.















