A fost hramul de iarnă al Mănăstirii Moisei - 13 minute în urmă
„Vino și vezi”, la Colonia Pictorilor - 28 minute în urmă
Maia Sandu a fost nominalizată pentru Premiul Nobel pentru Pace 2026 - 28 minute în urmă
CS Minaur încearcă să-și întărească apărarea cu un fundaș de 18 ani - 2 ore în urmă
Hollósy Simon (1857–1918), părintele fondator al Școlii băimărene de pictură - 2 ore în urmă
Trei nominalizări pentru “Tricolorul lunii ianuarie” - 3 ore în urmă
„Easy Step Aerobic”: ateliere de aerobic pentru copii la Centrul Cultural START din Târgu Lăpuș - 3 ore în urmă
Proiectul „Fast Heroes”: prima activitate a reunit școlarii de la Liceul Tehnologic „Traian Vuia” Tăuții Măgherăuș la Biblioteca Orășenească Tăuții Măgherăuș - 4 ore în urmă
Calendarul colectării deșeurilor textile în Baia Mare - 5 ore în urmă
Momentele muzicale și poetice desfășurate la Centrul CASPEV din Baia Mare au stârnit emoție și bucurie celor prezenți - 5 ore în urmă
Peste 100 de medalii obținute de sportivii ACS Athletic Târgu Lăpuș în anul 2023
Zilele trecute a avut loc premierea sportivilor care activează în cadrul ACS Atheltic Târgu Lăpuș, de către administrația orașului.
Anul 2023 s-a dovedit a fi prolific pentru sportivii lăpușeni, care au reușit să obțină medalii pe bandă rulantă. Vorbim despre peste 100 de medalii, în total.
Cele 105 podiumuri: 45 locuri 1, 36 locuri 2 și 24 locuri 3 sunt rodul muncii depuse la antrenamente și concretizate la competiții, începând de la nivel județean, regional, național până la Campionate Europene și Mondiale!
„Felicitări tuturor pentru rezultatele frumoase obținute în anul competițional 2023! Sunteți adevărați atleți, mândru de voi, de asemenea caractere puternice! Suntem un club mic, dintr-un oraș mic, dar cu dorință mare de a reuși prin muncă și perseverență succese în „regina” disciplinelor sportive, atletismul! Mulțumiri părinților și tuturor celor care înțeleg, apreciază și sprijină performanța și tuturor partenerilor noștri. Cu încredere, curaj și răbdare pe mai departe, întotdeauna eforturile, sacrificiile, vor fi resplătite!”, arată Arthur Mikloș, președintele clubului.
C.Ț.















