Share
Tudor Mureșan, elev al Școlii „George Coșbuc” Baia Mare, calificare la etapa națională a Olimpiadei de Istorie

Tudor Mureșan, elev al Școlii „George Coșbuc” Baia Mare, calificare la etapa națională a Olimpiadei de Istorie

Elevul Tudor Mureșan, din clasa a VIII-a C, de la Școala Gimnazială „George Coșbuc” din Baia Mare a obținut o reușită deosebită: calificarea la etapa națională a Olimpiadei de Istorie. Performanța vine ca rezultat al muncii susținute, al pasiunii pentru domeniul istoriei și al dorinței constante de autodepășire.

Prin seriozitate, ambiție și implicare, elevul a demonstrat că perseverența este cheia succesului, reușind să obțină un rezultat care aduce mândrie întregii comunități școlare. Reușita sa reprezintă o confirmare a valorii și potențialului elevilor care aleg să investească timp și energie în pregătirea lor.

Profesorul coordonator, Meze Maria, a avut un rol esențial în acest parcurs, oferindu-i sprijin constant, îndrumare și răbdare pe tot parcursul pregătirii pentru această competiție.

Reprezentanții școlii transmit felicitări elevului pentru această realizare remarcabilă și îi urează mult succes în continuare, cu încrederea că va face față cu brio provocărilor etapei naționale.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu