101 minuni de la Capătul lumii – Băiuț – Maramureș – România - 2 ore în urmă
Ofertă : 100 de zile închis într-un laborator spațial și 23.000 de euro pentru tine - 7 ore în urmă
Scandal în familie la Sighet, cu egalitate în restricții - 7 ore în urmă
Paul Ananie a trecut mai departe în semifinala Vocea României - 9 ore în urmă
Viceprimarul Kristofer Levente Orosz, hirotonit diacon la Sighetu Marmației - 9 ore în urmă
Ajutor de urgență din România pentru energia electrică a Moldovei - 9 ore în urmă
„Iisus, bine ai venit!”: Diana Topan a lansat videoclipul unei colinde deosebite - 9 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Credința și statornicia aduc vindecare – meditație la Duminica a 27-a după Rusalii - 10 ore în urmă
Târgu Lăpuș găzduiește ediția a VIII-a a competiției „December Run” - 10 ore în urmă
SUA redefinește relația cu Europa - 10 ore în urmă
Tablete, laptopuri și proiectoare pentru elevii Liceului Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde” Seini
Zilele acestea, în cadrul proiectului „Îmbunătățirea conținutului digital și a infrastructurii TIC la Liceul Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde” Seini, finanțat prin Programul Operațional Competitivitate, au fost primite 1.010 tablete pentru elevii școlii, 100 laptopuri, 100 tablete grafice pentru profesori și 40 de proiectoare pentru sălile de curs.
Dispozitivele au fost preluate în prezența inspectorului școlar general, prof. Pop Mihai Cosmin, care a inițiat proiectul în calitate de profesor, iar ulterior l-a coordonat în calitate de director al unității de învățământ.
Dotarea școlilor cu echipamente IT face parte din strategia managerială de asigurare a resurselor necesare dezvoltării instituționale și asigurării unui act educațional de calitate, informează ISJ Maramureș.















