Ploaie de goluri în Liga 5. Într-un meci s-a marcat de 18 ori - 5 ore în urmă
Sorana Cîrstea, show total la Roma! Reușita româncei a făcut înconjurul lumii - 6 ore în urmă
Proiect pentru îmbunătățirea supravegherii și intervenției în ariile naturale protejate din Maramureș - 7 ore în urmă
Mica artistă Sofia Dragoș a lansat cântecul „Nu știu inima cum poate” chiar de ziua sa - 8 ore în urmă
Ziua Familiei va fi marcată și în acest an la Lacul Nistru - 8 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania” vă invită la „Danț la șură de Rusalii” - 8 ore în urmă
Caravana de Sănătate: sprijin medical pentru comunitățile vulnerabile din Baia Mare - 9 ore în urmă
O radiografie în cifre despre finala Cupei României dintre cele două „U”, Cluj și Craiova - 9 ore în urmă
Elevii Colegiului de Arte Baia Mare au descoperit farmecul spectacolelor de operă clasică, la Opera Națională Română din Cluj - 10 ore în urmă
Ora pară la Planetariu, cu SATELIX - 10 ore în urmă
Carduri pentru rechizite și haine, destinate preșcolarilor și elevilor din clasele primare și gimnaziu
Peste 650.000 de preșcolari și elevi ar urma să primească în acest an școlar sprijinul de 500 de lei pentru rechizite și haine, potrivit unui anunț al ministerului. Cardurile educaționale emise recent pentru părinții și beneficiarii din anul școlar 2024-2025 și distribuite începând cu luna noiembrie, sunt încărcate începând de luni, 16 decembrie, au anunțat reprezentanții Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene (MIPE). De ele beneficiază elevii de clasele primare și gimnaziu și preșcolarii care provin din familii defavorizate și se încadrează în anumite condiții.
Suporturile electronice (cardurile) pentru tichetele sociale pentru sprijin educațional vor fi distribuite beneficiarilor eligibili, pe baza de semnătura, în plic care va cuprinde instrucțiuni de utilizare, codul PIN aferent și o listă cu unitățile partenere care acceptă plata cu tichetele sociale, pe suport electronic (card), pentru sprijin educațional.
Lăcrimioara ZOTA















