Haos juridic înainte de alegerile prezidențiale - 10 ore în urmă
Distincție: Părintele Bogdan Ciocotișan din Dumbravița a primit Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” - 10 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Întâlnirea cu Maica Domnului ne poate schimba viața! – scurtă meditație la Praznicul închinat Izvorului Tămăduirii - 10 ore în urmă
Acțiune în Munții Maramureșului a salvamontiștilor pentru salvarea a doi ucraineni - 12 ore în urmă
80 de mașini trase pe dreapta și 21 de amenzi - 13 ore în urmă
Gabriel Enache: „Fiecare poveste, fiecare proză a lui Marian Ilea este totodată o expunere multicoloră a vieții” - 14 ore în urmă
Investiție majoră în sport la Tăuții Măgherăuș - 15 ore în urmă
Teatrul Ararat Baia Mare sărbătorește 18 ani de la prima premieră din repertoriu - 15 ore în urmă
Programul de studii Arte Plastice – Pictură din cadrul CUNBM participă la Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice Studențești – Nord, ediția a VII-a - 15 ore în urmă
Sărbătoarea Sfântului Ierarh Iosif Mărturisitorul la Sighetu Marmației - 15 ore în urmă
În Borșa la telegondola și pârtia olimpică: Anunț important cu privire la proiectele viitoare! Se dorește dezvoltarea turistică a orașului și vara!
În Borșa la telegondola și pârtia olimpică: Anunț important cu privire la proiectele viitoare! Se dorește dezvoltarea turistică a orașului și vara!
Am putea vorbi despre zăpadă în Borșa, 365 zile pe an! Asta datorită faptului că autoritățile locale doresc să implementeze un nou proiect de anvergură, benefic pentru dezvoltarea turismului.
„Un nou proiect pentru dezvoltarea turismului din Borșa! Împreună cu proiectantul Petre Popa și reprezentantul Sun Kid pregătim un nou proiect de mare impact pentru turismul din Borșa: amenajarea unui parc de aventură în zona Stației intermediare de la Telegondolă.
Este vorba despre montarea unor benzi de transport, a unui bob pe șină, pistă de schi sintetică, tubbing, instalație de zăpadă artificială permanentă, diverse ansambluri de jocuri și divertisment. Prin acest proiect asigurăm și condiții pentru practicarea schiului de către cei care sunt începători la acest sport și vom avea zăpadă 365 de zile pe an!”, arată primarul Sorin Ion Timiș.
C.Ț.