Un „zimbru” în echipa de start a României pentru meciul cu Georgia - 3 ore în urmă
Râul Săsar, refugiu de iarnă pentru păsări. Lecția naturii explicată de ornitologul Alexandru Lapoși - 4 ore în urmă
Știința Explorări dă piept cu liderul - 5 ore în urmă
Ședință cu flori, nu cu proiecte administrative - 6 ore în urmă
„Femei și fete în astronomie & STEM”- o nouă activitate dedicată elevilor a avut loc la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 6 ore în urmă
Atelierele din seria „Hub-ul Învățătorilor” continuă în Baia Mare: „Trecerea de la grădiniță la clasa pregătitoare” a fost tema celei mai recente întâlniri - 7 ore în urmă
Lucescu a anunțat lista preliminară a stranierilor pentru barajul cu Turcia - 7 ore în urmă
Cine sunt Kurzii și ce le-a propus Donald Trump? - 8 ore în urmă
Urmărit internațional prins în Baia Mare - 8 ore în urmă
Ediția a II-a a Galei Caritabile „Fii Super Erou în Ring” se va desfășura la Târgu Lăpuș - 8 ore în urmă
„Cu sania pe deal”: Zi de iarnă cu multe zâmbete și voie bună în comuna Fărcașa
Azi, 20 ianuarie, comuna Fărcașa a găzduit o zi dedicată distracției și bucuriei pentru copii, prin activitatea „Cu sania pe deal”. Manifestarea s-a desfășurat în localitatea Sârbi și a fost organizată de Primăria Fărcașa, în parteneriat cu Școala Fărcașa.
Evenimentul a oferit participanților ocazia să se bucure de o zi autentică de iarnă.
„Mulțumim tuturor celor implicați în organizare, doamnei director Vele Viorelia și tuturor celor care au contribuit la reușita acestei activități.
Cu siguranță, vom mai organiza astfel de evenimente care să le rămână întipărite în minte copiilor noștri și să le aducă amintiri frumoase pentru o viață.
Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate binecuvântările!”, transmite primarul Ioan Stegeran.
















