Elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” Baia Mare, rezultate deosebite la Olimpiada Națională de Tehnologii - 29 minute în urmă
Doi bărbați au ajuns la spital în urma unor agresiuni - 32 minute în urmă
Doi elevi ai Școlii Gimnaziale „Simion Bărnuțiu” au participat cu succes la Olimpiada Națională de Educație Tehnologică și Aplicații Practice - 3 ore în urmă
Start de sezon pentru pasionații de mountain bike, zona Groși–Dumbrăvița - 3 ore în urmă
Autobuze pentru participanții la “Paşti în Maramureş” - 3 ore în urmă
La 90 de ani, Florin Piersic a ales liniștea de la Putna pentru Paște - 3 ore în urmă
De la Academia „Emeric Dembroschi”, în Liga 3, la 17 ani - 5 ore în urmă
Ouă roșii, cozonac și pască pentru pacienții Spitalului de Pneumoftiziologie din Baia Mare - 6 ore în urmă
Naționala feminină, calificare în Final Four-ul EHF Euro Cup - 6 ore în urmă
Revoluție politică la Budapesta: cum a pierdut Viktor Orbán după 16 ani - 7 ore în urmă
Au început cursurile de limba engleză pentru seniorii băimăreni la Centrul Rivulus Pueris din Baia Mare
La Centrul Rivulus Pueris, din subordinea Direcției de Asistență Socială Baia Mare, luna septembrie a adus un început plin de energie și entuziasm pentru seniorii băimăreni. Aceștia au pornit din nou în aventura învățării limbii engleze. Un rol esențial în acest proiect îl are doamna Alexandra Georgeta Matei, profesor voluntar, care s-a implicat cu bucurie, răbdare și dăruire pentru a susține lecții pe înțelesul tuturor.
Fie că sunt la început de drum sau au deja experiență, seniorii se întâlnesc cu bucurie și curiozitate în fiecare săptămână. Pentru ei, aceste cursuri înseamnă încredere, prietenii noi și nu în ultimul rând, acumularea de cunoștințe utile.
Cursurile de limba engleză au loc în fiecare marți de la ora 10:00 pentru grupa de avansați, respectiv miercuri de la aceeași oră pentru începători, la Centrul Rivulus Pueris. Din luna octombrie, atmosfera de învățare se va extinde și la Centrul Caspev, unde alți seniori vor avea ocazia să descopere frumusețea limbii engleze.

















