Share
Grădinița Nr. 1 din Baia Sprie, complet reabilitată prin PNRR

Grădinița Nr. 1 din Baia Sprie, complet reabilitată prin PNRR

Comunitatea din Baia Sprie are un nou motiv de bucurie: Grădinița cu Program Normal Nr. 1 și-a redeschis porțile după un amplu proces de modernizare, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

Ar putea fi o imagine cu 5 persoane

Evenimentul de inaugurare a adunat copii, părinți și cadre didactice, care au putut vedea rezultatele investiției de peste 1,65 milioane lei. Proiectul „Creșterea eficienței energetice a Grădiniței cu Program Normal Nr. 1” a adus schimbări majore: izolarea termică a clădirii, înlocuirea tâmplăriei, modernizarea instalațiilor de încălzire și sanitare, refacerea iluminatului interior, precum și recompartimentarea spațiilor, cu grupuri sanitare noi.

Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.

Prin aceste lucrări, clădirea grădiniței a devenit nu doar mai eficientă energetic, ci și mai prietenoasă pentru cei mici și pentru personalul educativ.

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, jucărie pentru copii şi text

Primarul orașului Baia Sprie, Sebastian Alin Bîrda, a transmis un mesaj de încurajare și apreciere:
Copilașilor și doamnelor educatoare le urez un an școlar de succes, plin de lumină și zâmbet! Vă asigur de totala mea susținere și colaborare. Spor în toate!

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, copil, jucărie pentru copii şi text

Vasile Petrovan


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu